;

Kültür ve sanat, medeniyet inşasında en önemli unsurlardan biridir. Bu sebepten dünya çapında yetişen bir sanatçı, ülkesinin adını duyuran bir kültür elçisi niteliğindedir. Kültür-sanat alanında yeteneği keşfedilen gence ailesinin desteği tüm alanlarda olduğu gibi çok mühimdir. Çünkü bu alan da diğerleri gibi sürekli emek ve çabaya bağlı olarak gelişen bir alandır.

Günümüz nesli ve Genç Yetenekler de kendi kültürlerini, onlara miras olarak bırakılan kültür ve sanat eserleri üzerinden öğrenmişlerdir. İşte aynı misyonu şu an kendileri taşımaktadırlar. Bu konuda onları bilinçlendirecek olan da yapılan bu tür çalışmalar olacaktır.

Proje kapsamında; 12-22 yaş arası gençlerimizin müzik alanında müzikal algı, melodik algı ve ritimsel algı kriterlerine göre müzikal yetenek; resim alanında ise kompozisyon, oran-orantı, ön-arka ilişkisi, perspektif kuralları, renk perspektifi gibi kriterlere göre resim yeteneği taraması yapılarak yetenekli gençlerimizin uzmanlara yönlendirilmesi sağlanır. Aileler bilgilendirilip bilinçlendirilirken Genç Yetenekler ise yetenekleri doğrultusunda, doğru ve yetkin bir şekilde yönlendirilmiş olur.

Sizi aramamızı ister misiniz?